דצמבר 2010:גיוס שיא של חרדים לאגף המודיעין

אגף המודיעין רשם השבוע עליית שיא של 25% במספר המתגייסים החרדים לפרוייקט "בינה בירוק", במסגרתו משרתים חרדים בתפקידי מחשוב ותקשורת מודיעיניים.

עמי שרון ו27/12/2010

אילוסטרציה (צילום: עמיעד טאוב)

על רקע המאבק בישראל על גיוס חרדים לצבא ולשירות האזרחי מדווח השבוע דובר צה''ל על גיוס שיא לאגף המודיעין בצה''ל.

כ-80 חיילים חרדים הצטרפו השבוע לפרויקט "בינה בירוק" של אגף המודיעין והם צפויים להשתבץ לתפקידי מחשוב, תכנות, תקשורת, מערכת מידע גיאוגרפי (GIS) ומחקר.

על פי נתוני צה''ל המתגייסים מגיעים מכל חלקי הארץ, ומרוב פלגי היהדות האורתודוקסית - חסידי גור, ליטאים, חסידות צאנז ופלגים ספרדיים. גם ממעוזים קיצוניים יותר כמו ביתר עילית ומודיעין עילית נרשמת נוכחות ניכרת.

"התוכנית "בינה בירוק" מותאמת לצרכיי המתגייסים החרדים", הסביר לאתר צה"ל רמ"ד "בינה בירוק", רס"ן יורם דן. "אנחנו מספקים לחיילנו סביבה מגדרית ללא נשים, אוכל כשר למהדרין, זמני תפילות בצהריים ושירות על בסיס יומיות", תיאר והוסיף כי "השאיפה היא לפתוח מסלולים נוספים עבור המתגייסים החרדים". עם זאת, רס"ן דן מדגיש כי "מהרגע שהם חיילים, הם צריכים להיות שווים בין שווים, ולהתמודד עם האתגר האינטלקטואלי כמו כולם".

עם זאת, מודה רס"ן דן כי גם כיום קיימת בעייתיות בקבלת החיילים החרדיים בחלק מהמקומות בארץ, שנבדלים בקיצוניותם. "יש חיילים שצריכים להחליף מדים ברכבות", הוא מספר, "הקושי המרכזי עבור המתגייסים הוא חברתי-פסיכולוגי: לעשות את המהלך".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. גיוס חרדים טובת עם ישראל
    (27/12/2010)
    רק מהחרדים תבוא הישועה על צבא הגנה לישראל

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49