ועדת השרים אישרה חקיקה המחייבת ייצוג נשים בועדה למינוי דיינים

בתנועת "אמונה" לא מסתפקים באישור ועדת השרים ודורשים לחוקק את החוק לאלתר:''לא ניתן ש"ימרחו" אותנו''.

עידן הראל ו30/01/2012

(צילום: עמי שרון)

ועדת השרים אישרה חקיקה המחייבת ייצוג נשים בועדה למינוי דיינים אך בתנועת ''אמונה'' לא מסתפקים בכך. "גם אם התקבלה ההחלטה בועדת השרים לחקיקה בהיסוס ובאיחור, וכנראה רק משום שדבריהם הנחרצים של שופטי בג"צ הדהדו ברקע הדיון, בכל זאת יש בכך אות וסימן דרך בכיוון הנכון. ייצוג נשים בוועדה למינוי דיינים, חייב מעתה להיות מובן מאליו וברור מלכתחילה" אומרת ליאורה מינקה, יו"ר "אמונה", אשר עוררה את הדיון הציבורי והמשפטי בעתירתה לבג"צ בעניין זה.

למרות ההחלטה הנכונה והחשובה, מדגישה מינקה, המבחן האמיתי יהיה רק עם השלמתם המהירה של כל הליכי החקיקה. "הדברים הללו ניתנים ליישום ולביצוע מיידי, טרם כינוסה של הועדה למינוי דיינים. כך גם אמרו השופטים בדיון הקודם, שאם לא כן לא הועלנו מאומה".

בית המשפט הגבוה לצדק אמור לפסוק בעתירת "אמונה" כבר בימים הקרובים. אם עד למועד הדיון בבג"צ, וכל עוד לא יתקון המעוות, תדרוש העותרת להשאיר על כנו את צו הביניים המונע את המשך הדיונים והמינויים בוועדה למינוי דיינים. "לא ניתן שימרחו אותנו" אומרת ליאורה מינקה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49