70,000 משתתפים במעמד ברכת הכהנים

למעלה מ-70,000 אלף איש השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילת שחרית ומוסף בה נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה. ובראשם הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ, סגן ראש הממשלה ושר הפנים הרב אלי ישי, ויהודים רבים מהתפוצות שבאו לחגוג בירושלים את חג הפסח.

עטרת זרביב ו09/04/2012

(צילום: באדיבות לשכת רב הכותל)

למעלה מ-70,000 אלף איש השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילת שחרית ומוסף. בה נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה. ובראשם הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ, סגן ראש הממשלה ושר הפנים הרב אלי ישי, ויהודים רבים מהתפוצות שבאו לחגוג בירושלים את חג הפסח.

יודגש כי ברכת הכהנים בשנה זו היא מהגדולות שהיו בחג הפסח.

המעמד שנוסד על ידי איש ירושלים של מעלה הרה"ח רבי מנחם מענדל גפנר זצ"ל, מתקיים זה כארבעים שנה, ומסתמך על הסגולה המיוחדת שכותב בעל הרוקח, על ברכת שלוש מאות כהנים במקום הקרוב למקום המקדש.

לתפילת שחרית שימש שליח הציבור הרה"ח מרדכי גפנר הי"ו בנו של מייסד המעמד, ולתפילת מוסף רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א.

עם סיום המעמד קיבלו הרבנים הראשיים לישראל הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א והגאון רבי יונה מצגר שליט"א ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א את העולים לרגל לברכם לרגל חג הפסח.

יצוין כי רבבות נוהרים אל רחבת הכותל המערבי במשך כל ימי החג לקיים את מצוות זכר עליה לרגל, ומשטרת ישראל העמידה כוחות רבים לשמור על ביטחונם ובטיחותם, לנוכח הרגישות הביטחונית שקיימת בימים אלו.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49