ראש העיר ירושלים ניר ברקת חנך רחוב על שמו של זרח ורהפטיג

ראש העיר ירושלים ניר ברקת חנך היום רחוב על שמו של זרח ורהפטיג ז"ל, מהחותמים על מגילת העצמאות, שר הדתות לשעבר וממקימי המפד"ל.

 

ליאת עפרי ו27/08/2012

(צילום: ג'קי לוי)

(צילום: ג'קי לוי)

זרח ורהפטיג הוא בנו של ירוחם אשר ורהפטיג, מגדולי התורה של הדור הקודם, נולד בוולקוביסק שבפולין הליטאית. ורהפטיג רכש בוורשה את השכלתו המשפטית, כיהן כציר בקונגרסים הציוניים ה-17 עד ה-21 וכחבר בוועד הפועל ל הקונגרס היהודי העולמי, ועם פרוץ מלחמת העולם השנייה סייע לאלפי יהודים לברוח מהנאצים. 

ערב קום המדינה עלה לארץ, ונבחר כחבר מועצת המדינה הזמנית. כחבר מועצת המדינה הזמנית, ניסח את החוקה של מועצת המדינה הזמנית והיה בין החותמים על מגילת העצמאות. ורהפטיג כיהן כחבר כנסת מקום המדינה עד שנת 1981, וכסגן שר הדתות ושר הדתות.

ורהפטיג, בעל תואר דוקטור למשפטים מהאוניברסיטה העברית, היה מרצה למשפט עברי בפקולטה למשפטים באוניברסיטה, וממקימיה ומנהליה של אוניברסיטת בר אילן.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ציין כי " אנחנו גאים לקרוא רחוב על שמו של יקיר ירושלים זרח ורהפטיג ז"ל. ורהפטיג, שכיהן כשר הדתות וכמרצה באוניברסיטה, שהציל אלפי יהודים בשואה וחתם על מגילת העצמאות, ממנהיגי הציונות הדתית, מסמל את השותפות וההבנה בנוגע למרכזיותה של ירושלים בחיי העם היהודי ומדינת ישראל. הנצחתו תתרום להנצחת מורשתו, מורשת של שותפות ושל גישור בין עולמות שונים - בין שואה לתקומה, בין ארץ ישראל ותורת ישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. חבל שראש העיר
    (29/08/2012)
    מגיע לשכונת הר חומה רק בטקסים לקריאת שמות רחוב, וגם אז לא ממש מסתכל מימינו ומשמאלו לראות את השכונה הכי מוזנחת בירושלים

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49