ספר חדש:הרב בוקובזה שלא הכרתם

לפני כשבע שנים הסתלק לעולמו לאחר מחלה קשה ומיסרת, הגאון והצדיק הרב נתן בוקובזה זצוק"ל בהיותו בן 42 שנה בלבד, לאחר שבע שנות עבודה ותחקיר מקיף שכלל מאות ראיונות, יוצא לאור על ידי מוסדות הרב בנתיבות ספר שאת כתיבתו הוביל בנו אליהו המתאר את קורות חייו ואת הסיפורים המרגשים.

עמי שרון ו03/06/2013

(צילום: באדיבות אליהו בוקובזה)

הרב בוקובזה זצ"ל (צילום: באדיבות אליהו בוקובזה)

הספר 'עמוד החסד' שנפתח בוידוי מרגש של בנו אליהו בוקובזה על הזמן שדרש כילד מאביו בזמן שהרב ניסה לתמרן  בין סיוע לאנשים לבין ילדיו מקיף בבהירות את מסכת חייו המופלאה של הרב החל מילדותו - תחת אמו הצדקנית, נערותו ובחרותו בישיבה ובצבא הגנה לישראל ונישואיו, ועד למהפכה הגדולה שחולל בכל שורות ופלגי העם, בהפצת התורה ובהחדרת מעלת וחשיבות החסד, אהבת ישראל והאדם.

בין הסיפורים הרבים בספר אנו נוכחים בדמות מופלאה של איש נעלה וחסיד שידע לשלב חול וקודש, ולרדת לרמתו של האדם הפשוט ביותר בפשטות ובענווה, ומאידך אדם קדוש ורם מעלה הדבוק בבוראו באמונה וביטחון אדירים, יהודי הרואה בשקיפות את מצבו הגשמי והרוחני של העומד מולו, ומוצא פיו וברכותיו מתקבלים בשמים ומשנים סדרי טבע באופן מופלא.

הרב היה קשור בקשר אהבה לכלל העם, לא היה הבדל בעיניו בין דתי לחילוני, בין חסיד לספרדי או בין עשיר לעני - 'כל יהודי בן מלך הוא' נהג ללמד את תלמידיו, הוא היה קשור בקשר אמיץ עם הציבור הדתי לאומי ורבניו ותמך בו בתקופת ההתנתקות הנוראה, בהפצת התורה שלו שכללה שיעורים רבים הוא הסתובב בכל רחבי הארץ, בבתי מדרש, בתים פרטיים, במחנות צבא וכדומה ומסר שיעורים בתורה, אגדה וחיזוק, בהיותו נואם בחסד עליון יכל לרתק המונים לזמן ארוך והיה מבוקש מאוד להרצאות ושיחות.  

מעל הכל בולטת מידת החסד המופלאה בה ניחן הרב, שכשמו "נתן" עסק רק בנתינה והענקה לכל יהודי ללא גבול ומידה, סכומי צדקה אדירים ולא נתפסים שחולקו על ידו לרבבות יהודים, הקפדתו שיהודי המקבל את הצדקה לא יתבייש והנהגותיו המיוחדות במצוות בכלל ובמעשה החסד בפרט.

הסופר קובי לוי מספר- "קיבלתי את הספר וקראתי אותו בשקיקה מהחל ועד כלה, זהו ספר מרתק הנותן תיאור על דמות כה גדולה ונפלאה, אני ממליץ עליו בחום כספר חובה בכל בית"

הספר יצא לאור על ידי מוסדות "מאורות נתן" וכל ההכנסות ממנו הולכים להמשך פעילותם, המוסדות ממשיכים את צוואת הרב להפיץ חסד ותורה בקרב העם וחרף כל הקשיים הכספיים מחזיקים כספית אברכים ונתמכים רבים ומסייעים למוסדות ואירגונים שונים.

את הספר ניתן להשיג בפלאפון - 0548455275

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. ספר מדהים
  (06/06/2013)
  חובה לקרוא !!!!!!
 2. געגועים לרב
  (07/06/2013)
  כמי שהכיר את הרב הרב חסר לנו מאוד מאוד שמחתי לשמוע כי יצא ספר אני מאמין שמה שכתוב שם זה כאין וכאפס לעומת מה שהרב היה באמת ולא יכלו לכתוב
 3. להשיג גם בחנות מקוונת
  (19/07/2013)
  זכינו להציע את הספר למכירה. אשרי שזכינו לרב מיוחד כזה ועדיין כואב שנלקח מאיתנו והנחמה במפעלי חסד רחבים שהרב יזם ושפועלים עד היום. ב"ה, זכותו תגן עלינו. http://www.kodeshbook.co.il/product.asp?productid=5180

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49