תערוכת רכבות במתחם התחנה המתחדש בירושלים

המגמה העולמית של תחביב הרכבות הולכת וכובשת את ישראל, מעל קילומטר של מסילות רכבת, נופים מרהיבים ואוטנטיים, רכבות נדירות ומקוריות מתחילת דרכה של הרכבת ועד היום. "רכבות" -תערוכת ענק ייחודית חדשה במתחם הרכבת המתחדש בירושלים בין התאריכים 1.7.2013 עד לתאריך 2.9.2013 בין השעות 10:00-22:00

 

 

 

עטרת זרביב ו24/06/2013

(צילום: באדיבות פיליזר תקשורת)

(צילום: באדיבות פיליזר תקשורת)

"עולם הרכבת 2013"- תערוכת ענק, מודולארית ומרהיבה, המציגה את עולם הרכבות מתקופות היסטוריות שונות (מקיטור ועד רכבות חשמליות) ואת כל הדגמים המפורסמים ביותר של עולם הרכבות - תתקיים, לראשונה בסדר גודל שכזה בירושלים במתחם התחנה הישנה המחודש, בהפקת חברת בימות וחברת עיצוב במה.

התערוכה מאפשרת לצופה לחוות את עולם הרכבות החל מדגמים המוקדמים שיוצרו עוד לפני מלחמת העולם הראשונה ועד הרכבות המשוכללות ביותר בעולם, הקיימות כיום.

למעלה מקילומטר של פסי רכבת, עליהם כ-40 רכבות מיניאטוריות מכל התקופות והסוגים, שיאפשרו לחובבי עולם הרכבות, שמספרם בישראל הולך וגדל, ולצופים בתערוכה ללמוד וליהנות מעולם חדש הנגלה לעיניהם. התערוכה הייחודית מאפשרת לקהל המבקרים ליהנות מצפייה מקרוב בעשרות דגמים נדירים ומיוחדים של רכבות, שהוטסו מכל רחבי העולם והושאלו מאספנים ידועים, כל זאת במיוחד לצורך התערוכה בישראל.

הרכבות בתערוכה נוסעות בתוך נוף אירופאי התואם במדויק את המציאות: פארקים, תחנות דלק, מסעדות, בניינים ומבנים ציבוריים, כבישים סואנים, מנהרות, אגמים, נהרות ונופים מרהיבים! כמו כן, בתערוכה ניתן לחזות גם בתרחישים שונים ומפתיעים כגון תאונות דרכים, תיקונים בצידי הדרך, רוכבי אופניים ועוד ועוד ..

רכבות משא מיוחדות יעברו בין המפעלים, רכבות מפוארות ייסעו במהירות בנופיה המרהיבים של אירופה, קטרים בעלי מפרקים מיוחדים יעלו במעלה הרי האלפים והרשימה עוד ארוכה... כל סוגי הרכבות הקיימות יקבלו ייצוג בתערוכה - רכבות קיטור, דיזל וחשמל.

 כמו כן יוצגו, רכבות נדירות כדוגמת:

*קטר "הקרוקודיל" קטר משנות השלושים, הקטר תוכנן במבנה גמיש ומפרקי על מנת שיוכל לעבור במסלולי הרי האלפים העקלקלים עם רכבות משא ארוכות.

*רכבת הרינגולד המפוארת - רכבת האקספרס מפוארת במיוחד המציגה פאר והדר נדירים בעולם הרכבות אשר עוברת ברחבי אירופה.

*רכבתpos   TGV, הרכבת ששברה את שיא המהירות העולמי בנסיעה על מסילה כפולה (מסילת רכבת סטנדרטית) בניסוי שנערך לאחרונה כשנסעה במהירות של למעלה מ- 574 ק"מ לשעה.

יוזם התערוכה ומנכ"ל חברת בימות , יואל פאר: "תערוכת הרכבות הינה התערוכה הגדולה בישראל בתחום הרכבות ההולך ומתפתח בכל העולם. באירופה תערוכות מסוג זה מוצלחות מאד ומבקרים בהם מיליוני מבקרים. גם בארץ, קיימים מעריצים רבים לתחום, ואף מועדוני מעריצים וחובבי רכבות. התחום זוכה להערכה רבה, ורוכש לו מידיי שנה יותר ויותר מעריצים.

התערוכה מיועדת לכל המשפחה ותאפשר למבקרים ליהנות מחוויה מרגשת, מעניינת לימודית וייחודית, הכוללת צפייה בסרטים המצולמים מהרכבות עצמן שיוקרנו על גבי מסכי פלזמה ענקיים, פינות יצירה והרכבה של רכבות ועוד...

בכוונתנו, הוסיף יואל פאר, לשבור שיא גינס, ולהקים את התערוכה בזמן שיא של 28 ימים. תערוכות מסוג זה מוקמות במהלך שנה , לפחות"

תערוכת "עולם הרכבת 2013". הראשונה מוצגת במתחם הרכבת הישנה המתחדש. במתחם עצמו אפשרויות בילוי מהנות המשלימות את חווית הביקור בתערוכה. אין ספק, כי הקמת התערוכה דווקא במתחם זה תאפשר לקהל ליהנות מהחוויות הרבות שמציע המתחם עצמו ומהמיצגים באווירה של תחנת הרכבת הישנה, לצד תערוכת הרכבות הגדולה.

המנהל האומנותי של התערוכה, שמעון פוטרמן: "כל חברי מועדון הרכבת הירושלמי השותפים לעשייה, חובבי הרכבות בישראל ומומחים לתחום ברחבי העולם מתרגשים ומצפים לתערוכה - שתהייה הגדולה מסוגה במזרח התיכון ומהגדולות בעולם. הדגמים הנדירים, המגוון הרב והאוטנטיות לצד האווירה האירופאית שהיוותה השראה למסלולים יהפכו את התערוכה לאחת המדוברות בעולם.

הקפדנו על רכבות נדירות ומיוחדות, על חוויה מרגשת שתסחף את הצופים לשעה של חווית נסיעה נדירה ברכבת, חובבי רכבות מכל רחבי העולם, יגיעו לישראל לצפות בה".

התערוכה תפתח ב 1.7.2013 למשך חודשיים. התערוכה תתקיים במתחם הרכבת הישנה-"התחנה הראשונה": מתחם תחנת הרכבת ההיסטורית של ירושלים ממוקמת בשכונת בקעה, בין דרך חברון לדרך בית לחם על ציר התרבות של העיר; בסמוך לתיאטרון החאן, הסינמטק, ותיאטרון ירושלים, גן הפעמון ופארק המסילה, שעתיד להפוך למסלול האופנים הראשון בעיר .

במתחם מגוון עסקים כגון: שוק האוכל של התחנה של ניר צוק, בתי קפה, מסעדות, כדוגמת קפה לנדוור, מסעדת אדום הירושלמית הוותיקה, וגלידת וניליה. מרכז המבקרים - Smart Tourחנות Smart Tour המשמש כמרכז המבקרים בתחנה הראשונה, וכנקודת יציאה לסיורים באזור, טיולי סאגוואי וטיולי אופניים היברידיים.  המבקרים בתערוכה יוכלו לבלות מכל הפעילויות במתחם התחנה לצד בילוי בתערוכה. 

התערוכה תפתח ב 1.7.2013 למשך חודשיים. ותתקיים בין השעות 10:00-22:00

מחירים:

כרטיס בודד-75 שקלים.

כרטיס משפחתי ל 1 מבוגר + 3 ילדים או 2+2 220 ₪

הנחות ומבצעים בהמשך.

 הזמנת כרטיסים: www.bimot.co.il

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49