ביקורת מופע: אורי חזקיה - הפשוט, הטוב והמצליח

אינטראקציה טובה עם הקהל, הרבה צחוק ומעט אילתורים. כתב תרבוש צפה בהופעה של אורי חזקיה, נהנה ממופע טוב ומצחיק בסגנון הישן והטוב והוא מפרגן על המיעוט בגסויות ועל ההופעה הסוחפת שלא נותנת מקום להתלבטות. ועדיין מומלץ לחזקיה לרענן את מאגר הבדיחות.

קובי דופלט ו28/06/2015

חזקיה.שולט בחומר (צילום: קובי דופלט)

אורי חזקיה נולד וגדל בירושלים וכבר במהלך שירותו הצבאי בחיל האוויר, החל להופיע במועדוני סטנד - אפ כמו הקאמל קומדי קלאב. עם שחרורו הופיע בתוכניות טלוויזיה שונות, בהן: "טיאר ברשת", "חדשואו", "יומטוב", "על כל בעיה חזקיה" ובתכניתו של יגאל שילון "פספוסים". חזקיה השתתף גם בתוכנית הבידור "צחוק מעבודה" בהנחייתו של שלום אסייג ובה התגלה לקהל הרחב.

למרות שאמנים מסוימים עוסקים שינויים רבים בהופעות הסטנד - אפ שלהם ומתאימים אותם גם לעידן וקהלים חדשים, נראה שאורי חזקיה ממשיך ללכת עם הישן והטוב, שדווקא מצליח מאד. בכך הוא פונה למגוון רחב של קהלים בחברה הישראלית, והאמת שקשה שלא להחמיא לו על התוצר המוצלח.

באופן מסורתי, אורי עולה לבמה עם הרבה אמפטיה ומרץ ומתחיל את ההופעה בהיכרות ובשלום קצר לקהל, ומיד לאחר מכן ממשיך עם סדרת בדיחות על דרכי ההגעה של הקהל להופעה. מי ברגל, מי ברכבת ומי הגיע בעזרת רכב ונתקע בפקקים (וכמובן על השימוש ב-Waze).

ההופעה נמשכת עם הרבה אנרגיה טובה ושיתוף פעולה מצד הקהל, ולרוב עם ההומור המסורתי והמוכר שבדרך כלל מגיע מסטנדאפיסטים, לאו דווקא במובן הרע. בכלל, לאורך כל ההופעה יש לאורי אינטראקציה טובה עם הקהל, עם מעט בדיחות על חשבון אלו שיושבים בשורות הראשונות והרבה אילטורים מצדו, כשיש צורך.

המופע ממשיך עם מגוון בדיחות על אוכל שמוגש במסעדות, על מדינות ("הקול המציק של הקוף המוזר בתאילנד"), על ההגזמות והמתנות בין בני זוג ואפילו על מחשבים. בהמשך, הוא לא מפספס את ההזדמנות לצחוק על עצמו כבן לעדה התימנית ולא פוסח על מערכוני מצבים קורעים מצחוק (הבאסה והכאבים של לדפוק את הזרת ברגל של השולחן). לקראת סוף ההופעה ניסה חזקיה כמה בדיחות חדשות שגם הן הצחיקו למדי.

הקהל בהחלט אהב כמעט את כל הבדיחות ואפילו שיתף פעולה עם השיח שיזם מצדו חזקיה מדי כמה דקות. עם זאת, בעיני, משהו היה קצת חסר. מצד אחד, חזקיה כמעט ולא מגיע למקומות הבוטים והגסים שאליהם מגיעים רבים מעמיתיו. מצד שני, הבדיחות הישנות והטובות, בין אם על האישה שנוהגת פחות טוב, על הורים ותינוקות, או על משק הבית, לגמרי מבדרות. אך למרות אופן העברת המסר המצחיקה, רובנו שמענו חלק מהבדיחות לפחות פעם אחת גם ממנו וגם מאמנים אחרים, ולכן נמליץ לרענן או לשנות משהו בהקדם.

עם זאת, באופן חשוב למדי, חזקיה מכניס להופעותיו תכנים שמתאימים למגוון רחב של ציבורים ויהיו נעימים לאוזניים של כולנו (ללא בדיחות על פוליטיקה, קצת צחוק על נשים, וכמעט שבלי בדיחות על עדות), והאמת שהוא עושה זאת בהצלחה רבה. כמו כן, כמעט ואין במופע גסויות, דבר שעשוי להפוך את המופע לבילוי נעים לכל המשפחה. בהופעה שאנחנו היינו השתתפה נערה בת 14 שחגגה יום הולדת, וזה אומר הכל.

מדד המגזר: ציון גבוה. כמעט ללא גסויות. נראו בקהל המון כיסויי ראש וכיפות שהיו מספיקים לכמה מניינים, וגם ח"כ לשעבר משה פייגלין.

מדד המחיר: 114 ₪ להופעה של שעה וחצי. סביר מאד. ועדי עובדים מסוימים עשויים להקנות לכם הנחות ולהוזיל את הכרטיסים גם ל-60 ₪.

אורי חזקיה, אולם צוותא, 25.06.15

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49