לראשונה יום זיכרון ממלכתי לרבנים הראשיים שהלכו לעולמם

ועדת השרים נענתה ליוזמת הגר"י מצגר והחליטה: ייקבע יום זיכרון ממלכתי לרבנים הראשיים לישראל שהלכו לעולמם

עידן הראל ו15/08/2007

הרב מצגר.עיסוק במורשת (צילום: באדיבות לשכת הרב מצגר)

לפני מספר חודשים פנה הרב הראשי לישראל הגר"י מצגר לשר הקליטה יעקב אדרי המכהן כיו"ר הועדה לסמלים וטקסים בבקשה לקיים מידי שנה טקס זיכרון לרבנים הראשיים לישראל שהלכו לעולמם. ועדת השרים לסמלים וטקסים החליטה להיענות ליוזמתו של הרב הראשי לישראל הגר"י מצגר ולקיים טקס ממלכתי שיאורגן על-ידי הרבנות הראשית לישראל.

במכתב ששיגר יו"ר הועדה לסמלים וטקסים השר יעקב אדרי לרב הראשי לישראל כתב, כי הועדה החליטה לקיים את יום הזיכרון הממלכתי "בשל חשיבותם של הרבנים הראשיים לישראל שהלכו לעולמם ובשל מעמדם המיוחד כמנהיגים הרוחניים של העם היהודי".

הרב הראשי לישראל הגר"י מצגר הודה לשר על ההחלטה ואמר כי יום הזיכרון יהיה הזדמנות מצויינת להידוק הקשר בין הממלכתיות הישראלית לבין תורת ומסורת ישראל, קשר שהינו טבעי ומתבקש מאליו". הרב מצגר הוסיף ואמר כי הוא מקווה להפוך את יום הזיכרון ליום של הוקרה והערכה לכלל רבני ישראל על מסירותם ופועלם הרב לטובת בני קהילותיהם.

"יום זה יחייב מטבע הדברים את מערכת החינוך לעסוק במורשתם של גדולי הרבנים שהיו לעם ישראל ולחשוף את הנוער לפועלם והליכותיהם" אמר הרב מצגר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49