אמנות ריהוט הקדושה

בית הכנסת הוא משכן הקדושה אליו נוהגים בני הדת היהודית להגיע כדי לספוג מן הקדושה, להתאחד יחדיו בתפילה המונית או לשאת תפילה אינטימית כדי ששערי שמיים יפתחו ובורא עולם יאזין, ישמע ויחון את המתפללים בחסדו הרב.

טור אורח ו09/08/2018

(צילום: יחצ)

התפילה בבית הכנסת היא אירוע רוחני מעצים במיוחד ומסיבה זו הריהוט בבית הכנסת הוא בעל תרומה משמעותית וחשובה מאין כמותה לתפילה.

ארון ספרי הקודש

ארון ספרי קודש משמש לאחסונם של ספרי התורה המשמשים את קהל המתפללים. בחירת כלל הריהוט בבית הכנסת וספריית הקודש בפרט היא בחירה אסתטית חשובה. בית הכנסת הוא מקום יוקרתי וחשוב ולכן עליו לשדר את היוקרה והחשיבות הללו. כל בית כנסת הוא מקום ייחודי בפני עצמו המייצג את הקהילה המקומית הנוהגת להיכנס בשעריו. לכן, בית הכנסת בדרך כלל יזמין את הריהוט תוך שיקולים שונים, ובהם ריהוט בעל סממנים עדתיים. למשל, בית כנסת מרוקאי עשוי להזמין ארונות ספרים מעוצבים באופן אוריינטלי המדמה את הארונות שנהגו להשתמש בהם בעת ההיא במרוקו.

שיקול חשוב נוסף הוא פונקציונלי. מטרתו של הארון לאחסן את הספרים כראוי ולספק שליפת ספרים נוחה בעת הצורך. לכן, חשוב לבחור בארון המעוצב ובנוי בקפידה תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך שנים. מומלץ לשלב בארונית העץ תצוגת זכוכית בכדי שקל יהיה לבחון את הספרים השונים ולשלוף את הספר הרצוי. נוסף על כך, חשוב שארון ספרי הקודש יתאים לחלל ויאפשר לנוע מסביבו בנוחות, מבלי להקשות על היושבים.

לצד ארון ספרי הקודש יימצא ארון הקודש, שהוא ללא ספק אחד מהרהיטים החשובים ביותר. ארון הקודש יאחסן בתוכו את ספרי התורה הקדושים ביותר שנכתבו במיוחד על ידי סופר סת"ם. מסיבה זו, הארון יבלוט במיוחד ולכן עליו להיות מעוצב ביוקרה ובפאר. רצוי שעיצוב ארון הקודש יתכתב עם עיצוב ארון ספרי הקודש וחלל בית הכנסת במטרה ליצור הרמוניה עיצובית.

הכסאות

אחת הבחירות החשובות הנוספות היא בחירת כסאות לבית כנסת. אלו אמורים לספק את תנאי התפילה הראויים והנוחים ביותר לציבור המתפללים הפוקד את המקום. בין אם מדובר בתפילה קצרה או ארוכה, חשוב שהמתפלל יחוש בנוח במקום מושבו. בחירה במקומות הישיבה למתפללים נעה בין מגוון רחב של כסאות, כאשר הנפוצים שבהם הם ספסלי עץ או כסאות מרופדים. ספסלי העץ מגיעים כמקשה אחת וללא ריפוד בעיצובים שונים ומאפיינים ריהוט לבתי כנסת עתיקים יותר. מאידך, כסאות מרופדים בדרך כלל מגיעים ככיסאות מופרדים או כספסלי עץ מרופדים. כך או כך, מדובר באופן ישיבה נוח המספק פרטיות משום שגם ספסלי העץ השלמים מחולקים לכיסאות מופרדים לכל מתפלל.

מעצבים את בית הכנסת בטוב טעם

חברת נריאל בע"מ הוקמה ע"י מנחם עשור לפני כעשור ומספקת שירותי עיצוב ותכנון ריהוט לבית הכנסת - ספריות קודש, בימות תפילה, דלתות, תקרות מעוצבות וכן הלאה. צוות העובדים של החברה הוא צוות נגרים ואמנים מנוסים ובעלי וותק בנושא במטרה לספק עבודות ברמת האיכות והמקצוענות הגבוהות ביותר כיאה למוסד דתי ואפוף קדושה כבית הכנסת.

התוכן בכתבה נכתב ופורסם על ידי "אקטיבנט" - חברה לבניית אתרים לעסקים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49