התשובה לטרור הערבי - הצעת חוק 'מרקם חיים בהתיישבות' עברה בטרומית

הצעת חוק 'מרקם חיים בהתיישבות' של ח"כ בצלאל סמוטריץ' וח"כ יואב קיש ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת עברה בקריאה טרומית.

אביעד ברטוב ו19/12/2018

(צילום: איתן פולד)

במאי אשתקד התקבלה החלטת ממשלה על הקמת צוות ייעודי במשרד ראש הממשלה להסדרת יישובים שנבנו על אדמות מדינה. מדובר על ישובים שהוקמו לפני עשרות שנים בתמיכת הממשלה ובברכתה ומתגוררים בהם כששת אלפים משפחות.

למרות זאת ההסדרה מתקדמת בעצלתיים. הצעת חוק 'מרקם חיים' מעגנת בחקיקה את מעמדם המיוחד של אותם יישובים תוך כדי תהליך ההסדרה המתארך. ראשית, קובעת ההצעה את חובתה של הממשלה להשלים את מהלכי ההסדרה בתוך שנתיים. שנית, נקבע כי בתקופת הביניים יזכו תושבי היישובים הצעירים למלוא השירותים המוניציפאליים להם זכאי כל אזרח.

במציאות הנוכחית מבקר המדינה מבקש לאסור על הרשויות המקומיות להעניק שירותים מוניציפליים לאלפי המשפחות. חברת החשמל ומקורות מנועים מלהסדיר חיבורי חשמל ומים מסודרים,משרדי הממשלה מנועים מלתקצב תשתיות ומבני ציבור ועוד ועוד.

כאמור, הצעת החוק מבקש לקבוע כי בתקופת הביניים יזכו הישובים הצעירים למעמד של ישוב מוסדר לעניין קבלת שירותים.  שלישית קובעת הצעת החוק שבתקופת  הביניים שעד להשלמת הליכי ההסדרה יותלו כל הליכי האכיפה והצווים המנהליים ולא יבוצעו פעולות של יחידת הכיפה במנהל האזרחי בלא הנחיה ישירה של שר הביטחון או ראש הממשלה באישור הקבינט.

ח"כ סמוטריץ': "מדובר על יישובים שלמים שתלויים בין שמים וארץ. המועצות לא יכולות לקחת עליהם אחריות כיוון שהם אינם מוסדרים ואלפי משפחות לא מקבלות שירותים מינימליים של אזרח. מדינת ישראל הקימה התיישבות מפוארת ואחריותה לאפשר מרקם חיים נורמלי לתושביה. אזרחי יהודה ושומרון הם שווי חובות הגיע הזמן שיהיו גם שווי זכויות. אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון לקדם את החוק במהירות האפשרית על מנת להעניק לאזרחים את המגיע להם. הממשלה הזו מחוייבת להסדרת ההתיישבות והמחויבות הזו לא יכולה להישאר רק ברמת הדיבורים. הגיע העת לעבור לשלב המעשים"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49