הבית היהודי בחר את רשימתו לכנסת ה-21

עם מאות משתתפים ובאווירה שמחה במיוחד נערכו אמש במרכז הכנסים וואהל בגבעת שמואל הבחירות המקדימות לבחירת רשימת חברי מפלגת הבית היהודי לכנסת ה-21. במקום הראשון זכה ח"כ מוטי יוגב. לאחר ספירה חוזרת נקבע כי למקום השני הגיע, עד חודם של 4 קולות, ח"כ הרב אלי בן דהן.

אביעד ברטוב ו05/02/2019

חברי רשימת הבית היהודי לכנסת ה-21 (צילום: אביחי טבק)

הבחירות שנערכו אמש במרכז הכנסים וואהל התאפיינו באווירה שמחה וססגונית במיוחד כשמכל עבר ניבטים תמונות המועמדים והמועמדות מבין שלטי השמשונית, הפלאיירים ומסכי הטלויזיה שהוצבו במקום.

במהלך כל הערב נשמעו הסתודדויות אודות המועמדים הרצויים וסיכויי הבחירה של כל אחד מהם ונראה היה שהמתח ואי-הודאות ילוו את כל המשתתפים חברי המרכז, ובוודאי את המתמודדים עצמם, עד הרגע האחרון. ואכן, נדמה היה שאי אפשר היה לצייר תסריט מותח יותר.

עם סיום ערב ההצבעה, ולאחר שנספרו הקולות שוב ושוב, הוכרזה הרשימה המלאה - כשבראשה יושב הראש החדש שנבחר ע"י ועדה מסדרת לפני יומיים - הרב רפי פרץ, וכשהמקום השלישי ברשימה לכנסת משוריין אף הוא לאישה "מבחוץ" (שלא התמודדה בפריימריז).

את המקום הראשון כבש, בהפרש ניכר, חבר הכנסת וחבר ועדת חוץ וביטחון מוטי יוגב, כשעל המקום השני - דרמה.

לאחר ספירת כל הקולות, נדמה היה שהרב אלי בן דהן הוא המנצח כשזכה במקום השני (רביעי אחרי השיריונים) לפני פעיל הבית היהודי מהשומרון בן ציון, בפער של קולות בודדים. בשל חשיבות המיקום ובשל טענות שונות - הוחלט על ספירה נוספת של טפסי ההצבעה, כשכל אותו הזמן ממתינים חברי המרכז במבואת האולם ושומעים את נאומיהם של חברת הועדה המסדרת, סגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה, הרב דרוקמן וכן יושב הראש הטרי הרב רפי פרץ.

לאחר ספירת הקולות - ניצח דווקא בן ציון, שוב בפער קלוש. לאחר דין ודברים, ובשל לחץ הזמן והציבור הוחלט בשלב זה להכריז על על הרשימה (ולהביאה לאישור המרכז) כשבן ציון ובן דהן עדיין לא יודעים את מיקומם הסופי, ובמקביל הוחל בספירת קולות מדוקדקת, שלישית, על מנת להכריע.

על תוצאות הבחירה המלאות הכריז מנכ"ל המפלגה ניר אורבך, שהעלה לבמה את כלל חברי הרשימה.

כאמור, אחרי הרב רפי פרץ שיוצב במקום הראשון, וח"כ מוטי יוגב במקום השני, תוצב אישה שתבחר הוועדה במקום השלישי ובמקום הרביעי והחמישי - הרב אלי בן דהן ודוידי בן ציון. מיד אחריהם בספירת הקולות הגיע חבר התנועה הותיק, שוקי זוהר, מי שהיה בעבר יועצו הצמוד של יו"ר המפד"ל זבולון אורלב ובעל נסיון של כ-20 שנה במסדרונות הכנסת.

אחריו בספירה הגיעה חברת מועצת העיר מטעם הבית היהודי, מירי אברג'יל, שלאור חוקת המפלגה "הוקפצה" מעל זוהר היישר למקום השישי ברשימה.

בהמשך הרשימה ישובצו, עפ"י בחירת חברי המרכז: יו"ר הדור הצעיר בבית היהודי, יונתן דובוב, חברת הפורום החילוני, "בית משותף", אורלי רפופורט (הוקפצה בשל שיריון לאישה) והכלכלן ארז צדוק במקום העשירי.

בהתאם לחוקת המפלגה, רק עשרת המקומות הראשונים יקבעו ע"י חברי המרכז בפריימריז ושאר הרשימה לכנסת תיבחר באופן ייצוגי ע"י הועדה המסדרת.

מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך מכריז על התוצאות (צילום: אביחי טבק)

בכל מקרה נציין, כי במקום ה-8 בפריימריז זכה צחי מגנאז'י ואחריו (עפ"י הסדר): אייל אסעד, דורון דנינו, אורלי רפפורט, יעל בן ישר, זהבה גנץ ורחל מתתיה במקום האחרון, עם 23 קולות בלבד.

נזכיר, כי בשלב זה טרם הוחלט לאן פניה של המפלגה - האם לאיחוד עם מפלגת תקומה החרד"לית או אולי חיבור דווקא לליכוד, כפי שדובר בימים האחרונים, ואולי ריצה עצמאית ועל כן לא ברור אילו מקומות יהוו "מקומות ריאליים", אך נציין כי בסקר שפורסם אתמול בעיתון "הארץ" זכתה הבית היהודי לשישה מנדטים. יחד עם זאת, יש לזכור שבסקר זה הופיע הבית היהודי כמפלגה מאוחדת עם תקומה-האיחוד הלאומי, ובכל קונסטולציה מדובר על איחוד ריצ'רץ' בין המפלגות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49