חברי מפד''ל קוראים להחיות את מוסדות המפלגה

באכסניית בית וגן בירושלים התכנסו אמש כמאה חברי מפד''ל שמחו על התעלמות חברי הכנסת מנציגי המפד''ל בתהליכי קבלת ההחלטות בכלל התחומים וקראו להחיות את מוסדות המפלגה. המארגנים מתכננים לערוך כנס נרחב יותר בשבועות הקרובים.

כתב דתילי ו07/07/2010

יחזקאל בכינוס.להחיות את השטח (צילום: עמיעד טאוב)

המפגש אמש (צילום: עמיעד טאוב)

הבחירות עדיין רחוקות אך המערכת הפוליטית דתית לאומית מתחממת. בתחילת השבוע הודיעו יו''ר הבית היהודי, השר הרשקוביץ ויו''ר האיחוד הלאומי, ח''כ יעקב כץ (כצל'ה) על הקמת פורום לאיחוד בין המפלגות לקראת הבחירות הבאות ואמש התכנסו כמאה חברי מפד''ל ובהם נציגים מוניציפאליים, חברי מרכז וחברי המפלגה באכסניית בית וגן לדיון סוער ויצרי (שכלל צעקות ומריבות כמיטב המסורת) על עתידה של ''מפלגת הבית היהודי מפד''ל החדשה''.

יוזם המפגש ויו''ר סניף המפד''ל בירושלים, עו''ד הרצל יחזקאל אמר לדתילי כי:''העובדה שנציגים רבים מרחבי הארץ הגיעו לירושלים לכנס שאותו לא יזמו הפוליטיקאים מעידה על הרצון העז שיים במפד''ל לפעילות בשטח ובכוונתנו להמשיך את הפעילות ולהעצים אותה''.

את הערב פתח הרב יוסף באגד שנשא דבר תורה קצר ודיבר על חשיבות קיומה של המפד''ל כמפלגה דתית לאומית.

את לב הנוכחים כבשה צעירה דתייה ממודיעין בשם, רחל לסרי, בן יעקב שאינה חברה במפלגה אך ביקשה לזעוק את זעקת הציבור שמנותק לטענתה מהמפלגה ואינו מודע לפעילויותיה. לסרי קראה לנוכחים לדאוג לשילובם של פנים חדשות הכוללים נשים וצעירים אידיאליסטים שרוצים להשתלב בפעילות המפלגה ללא תמורה פוליטית.

סגן ראש עיריית קרית מוצקין בומה ברח''ד טען כי המפד''ל צריכה לשאת שלושה דגלים (דגל חינוך מימין, דגל חברתי משמאל וזהות יהודית) על מנת לקרב את האוכלוסיות שהצביעו בעבר למפלגה אך נטוש אותה. ברח''ד הצהיר כי אם לקראת הבחירות הבאות לא ישתפו את חברי המפלגה שמשקיעים בהבאת הקולות לקלפי גם בקבלת ההחלטות הוא לא יהיה חבר במפלגה ולא יצביע לה''. 

סגן ראש עיריית אשקלון, עמרם בן דוד אמר כי:''גם היום אנשי השטח של המפד''ל יכולים לתרום לקידומה ע''י אזכור המפד''ל בכל פעילותיהם''.

בהמשך עלו לדבר רבים מהנוכחים כאשר רובם מלינים על העובדה שחברי הכנסת של המפלגה אינם מחוייבים להתחשב בדעותיהם של נציגי המפד''ל בועידה וברשויות המקומיות בתהליכי קבלת ההחלטות.
''השטח בוער וצמא לפעילות'' קראו הנציגים וביקשו להחיות את מוסדות המפלגה, לערוך ''חשבון נפש'' מפלגתי ולכנס בהקדם את מרכז המפלגה או את הוועדה המתמדת כאשר חלקם אף טענו כי יש להקים מפלגה חדשה.

כלל הנוכחים הסכימו כי יש לעשות מאמץ ולכנס בפעם הבאה פורום נרחב יותר שיכלול כמות גדולה יותר של נציגים
מרחבי הארץ על מנת ליצור תהודה נכונה לפעילות.
 
בסיום האירוע ולאחר שמרבית הנוכחים עזב את מקום הכינוס יזם במפתיע חבר המרכז אברהם צימרינג בחירה של ועד ראשוני שיארגן את האירוע הבא למרות התנגדותם של חלק ניכר מהנוכחים.

אחד המשתתפים באירוע, אלי עציון מבעלי ''מצב הרוח'' וחבר מפד''ל מפתח תקווה אמר לדתילי כי הוא מתנגד למחטף שנעשה ברגע האחרון.:''הכנסת פוליטיקה לפורום שכזה ללא התחשבות בדעות חבריו יכולה להרוס את כל הניסיון הנכון והמבורך הזה להחיות את הפעילות במפלגה''.

חבר מרכז נוסף מפ''ת, אוהד שגיב טען כי המפלגה צריכה לקדם ולחזק כלי תקשורת המזוהים עם המפלגה על מנת להביא לידיעת ציבור המצביעים את פעילות המפלגה''.

בכינוס השתתפו בין היתר:
הרצל יחזקאל-ירושלים, עמרם בן דוד-אשקלון, בני דרשן- פ"ת, מאיר אזרד-ירושלים, נחמה גרוסמן-ירושלים , גל בביוף-מבוא חורון, רחלי לסרי בן יעקב-מודיעין, שלום לוי-קריית עקרון, בומה ברחד- ק.מוצקין, שמואל דויטש- רעננה,  ד"ר יוסי לוי,-ירושלים, ברזילי-חולון, יעקב אזרד-מעלה אדומים, אליעזר שפר- ירושלים, רז קיל-ירושלים, מירנה כהן-ירושלים, אורה כהן-ירושלים, משה ענבר-הושעיה, מיכאל סימן טוב-שדרות, סעדיה חדד-בית מאיר,יעקב אטיאס-ירושלים, חייקה בוכריס-ירושלים, אורי רצון-ראש העין, שאול ארז- ירושלים, זאב נריה, אבי בלובשטיין- פ''ת, מרדכי שמידט-ירושלים, אוהד שגיב, פ''ת, חנניה ביננשטיין-רחובות, הלל אפלבאום-גוש עציון, משה מדמון-ת"א, ציון בדיחי-ירושלים, אברהם צימרינג-ירושלים, רפאל מרובקה-בני ברק, הרב יוסף בא גד, יוסי רבי- ירושלים, ששון עטיה-ירושלים, ירון ביטון-רחובות, יהודה אביבי-אלקנה, יחיאל כהן-ירושלים, יוסי חוברה- ירושלים,אילן יעקב -ירושלים , אבי כהן וכן אנשי התקשורת אלי עציון ועמיעד טאוב.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. הרצל ייודע לארגן כנסים
  (07/07/2010)
  ומגיע לו גם להיות חבר מועצה בעיר הוא איש שטח אמיתי
 2. מפלגת הצריף היהודי חסרת סיכוי
  (07/07/2010)
  כל עוד שלושת החכי''ם רבים בינם לבין עצמם אין לה סיכוי
 3. ולמה אףא חד לא שאל את החברים על האיחוד?
  (07/07/2010)
  מפלגה הולכת למהלך איחוד בלי להתייעץ או לשתף את החברים? ככה שוב תיווצר פארסה כמו בבחירות הקדומות ונישאר בלי כלום
 4. פוליטיקאים מייעצים לפוליטיקאים
  (07/07/2010)
 5. יישר כוח למארגנים
  (07/07/2010)
 6. מי זה צימרינג?
  (07/07/2010)
  בחיים לא שמעתי את השם הזה
 7. למה לא הוזמנו הנציגים בדרום הארץ
  (07/07/2010)
  אם המפד''ל תמשיך להתעלם מהפריפריה היא לא תקבל אפילו שלושה מנדטים בבחירות הבאות
 8. היו גם נציגים מהדרום
  (07/07/2010)
  אחד מהם אפילו הוזכר - עמרם בן דוד מאשקלון. כולם הוזמנו, לא כולם באו. צימרינג? - אחד שרוצה שיכירו אותו אבל בלי לעשות....
 9. למפלגה לא תהיה זכות קיום בלי צעירים
  (07/07/2010)
 10. חבל על הזמן של כולכם
  (07/07/2010)
  מפלגה מתה שמלאה בעסקנים שמחפשים תפקידים
 11. שוב חוזרים אל התעלולים הישנים
  (07/07/2010)
  שלום רב. כמי שכן השתתף בכנס, צר לי על כך ששוב הפוליטיקיה הקטנה והעסקנית מצליחה לעלות מעל הענינים החשובים באמת. "לחזור למפד"ל הישנה" לא ישנה את המציאות - שכיום מבחינה ערכית ומעשית למפלגה שלא מחוברת למציאות- לא ישרוד עוד מערכת בחירות. כאיש שיווק- אני שובר את הראש איך "לשווק" את לקהלים חדשים על מנת להצעיר אותה- ושוב כל עסקני העבר מבקשים להנציח את המצב הנוכחי. על הציונות הדתית בכללה להגיע לכלל החלטה על חשבון נפש מעמיק - הן בתחום האידיולוגי והן בפן האירגוני. אם אני לא טועה בומה ברחד סיכם את הנושא יפה: על המפלגה הציונית דתית להיות ימין מדיני, שמאל חברתי וזהות יהודית. רק כך ניתן בכלל לבנות מפלגה חזקה שתמשוך קהלים חדשים בשורות טובות גל בביוף בית חורון- מטה בנימין
 12. חוזרים לפעילות בשטח
  (12/07/2010)
  רעיון לנסיון החיאה של המרכז כחוליה מקשרת בין ציבור המצביעים ובין נבחרי המפלגה הינו רעיון נכון ומחוייב המציאוצ .לא יתכן כי אנשים שנבחרו לייצג את הקהל יתנהלו על פי "שום דבר " שהרי אין מי שיעביר את המסר מן השטח . לא הבית היהודי ולא האיחוד הלאומי (שני זרמים שהם בעצם אחד ) אינם מחוברים כיום עם הבוחרים ולכן יש הבנה ולא רק תחושה כי אין הם מייצגים כרגע אף אחד "והשטח" אינו בשליטתם למעשה . על אלה לעשות חשבון נפש אישי כלפי עצמם אם הם רוצים למצוא עצמם נבחרים בשנית למשהו או לכנסת אם בכלל . אני פונה אל ראשי שני רסיסי המפלגות שעדיין מרגישים כי הם כביכול בשטח ... להפנות מבטם אל מפת המדינה ולראות כי ישנו קהל נרחב במרחבי ארץ זו הצמא למנהיגות מוגדרת בעלת אג'נדה סדורה המופצת בכל הארץ כולה על ידי אנשי שטח מעבירי המסר האידאולוגי ופועלים להגשמתו... רק אנשי השטח הם הפעילים אין אמת אחרת לנושא זה לכן התעוררו בבקשה כל אלה הסבורים כי בעצם ישיבתם כיום בהיכל הכנסת הם ינהיגו את קהל תומכי המפד'ל הפוטנציאליים הקיים ברחבי הארץ כולה , זהו מקור טעותם ומכאן קצרה מאד הדרך לאיבוד רלוונטיות המפלגה בעתיד אנא חישבו ופעלו בהתאם להגיון שבדבר ולא על פי הצדדים הרגשיים האחרים בנושא...
יום שבת', כ"ח טבת התש"פ 25.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<נובמבר, 2019>
אבגדהוש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS