התקשורת בחו''ל אוהבת דם יהודי

בכנס שהתקיים בבר אילן בנושא האנטישמיות הציג אליעזר שפר, יו''ר איחוד בתי הכנסת האורתודוקסי העולמי את פנייתם של יהודים בעולם להפסיק עם המריבות הפנימיות בעם המובילות לסיקור של מלחמות יהודים ביהודים ברחבי העולם.

אלי מאור ו29/12/2011

(צילום: באדיבות אליעזר שפר)

 המראות הקשים של יהודים מכים יהודים במדינת ישראל וגוררים מפגינים על הרצפה בהפגנות בבית שמש, החזיונות המבישים הללו, מוקרנים ומשודרים בתחנות הרדיו והטלוויזיה ובאתרי האינטרנט בכל רחבי העולם ומלווים בדברי שטנה כלפי יהודים ומדינת ישראל.

 ראשי קהילות יהודיות, בתי כנסת וארגונים יהודיים בתפוצות, החוששים מהתפשטות של שנאת ישראל, פונים בימים אלה לאישי ציבור בישראל ומפצירים בהם להפסיק את החזיונות המבישים הללו.

 זאת אמר אתמול אליעזר שפר, יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות בכנס בנושא: האנטישמיות כאתגר למערכת החינוך בתפוצות ובישראל, שהתקיים באוניברסיטת בר אילן.

שפר קרא לפתוח בהידברות מיידית בין המרכיבים השונים של החברה הישראלית כדי להגיע להבנה ולהסכמה על העקרונות הבסיסיים המאפשרים קיום משותף, למרות השוני וחילוקי הדעות בהשקפות, בדעות ובאורחות החיים.

 לדבריו, חילוקי הדעות בחברה הישראלית הם אידיאולוגיים, תיאולוגיים, תרבותיים וחברתיים וכחברה דמוקרטית רב-תרבותית, אנו מצווים ומחוייבים לכבד גם את דעותיהם של אלה הרוצים לשמור ולשמר את אורחות חייהם וקהילותיהם בדרך שהם רוצים בה.

 בפתח דבריו בכנס האנטישמיות באוניברסיטת בר אילן, שלח אליעזר שפר דברי תנחומים לרב ישראל מאיר לאו שליט"א, ולאחיו נפתלי לביא, על פטירת אחיהם המחנך הרב יהושע הגר לאו ז"ל וציין, כי הרב לאו ואחיו נפתלי יבדלו לחיים ארוכים, מסמלים את הניצחון של היהודים על האנטישמיות, שכילדים ניצולי ושרידי השואה עלו לארץ ישראל והקימו מפעלי חינוך, תורה ומשפחות לתפארת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. שטויות - אסור להרפות מהנושא של עזרת נשים
    (29/12/2011)
    כבר עכשיו עקב ההד התקשורתי מתברר שרוב החרדים לא רוצים לא רוצים קוי מהדרין,רק בזכות ההד התקשורתי מורידים שלטים מהישים והמשטרה והיועץ המשפטי מתחילים לפעול ונשים מתלוננות יותר ואני בטוח שבכל הטכסים הרשמיים הבאים מקומם של הנשים יהיה שריר וקיים בשירה.התקשורת כן משפיעה ולטובה.
יום ו', כ"ו שבט התש"פ 21.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS