חתולים בצמרת

ההבדלים האמיתיים בין כלבים לחתולים.
ומספר טיפים על בחירת החתול הנכון.

ד''ר סמדר טל ו22/11/2007

עולם של חתולים (צילום: באדיבות דר טל)

המודעות לבעלי חיים בכלל ולחיות מחמד בפרט רק גוברת עם השנים, יותר ויותר אנשים מאמצים חיות מחמד.

לפני שאתם מחליטים איזו חיית מחמד לאמץ כדאי שנעמוד על מספר הבחנות בין כלבים לחתולים שעשויות לעזור לכם בהכרעה.

• התבודדות: ברגע שחתול לומד להשתמש בארגז החול, הוא יכול להישאר לבד כל היום. לעומתו, כלבים זקוקים ליציאות קבועות מספר פעמים ביום.

• פעילות גופנית: כלבים זקוקים להרבה יותר פעילות גופנית מאשר חתולים, ואוהבים זאת יותר.

• אישיות: אם הנכם מעוניינים בתשומת לב רבה בכל פעם שאתם חוזרים הבייתה, בחרו בכלב. אם אתם אוהבים עצמאות ושלווה, לצד שמחת חיים וחדוות משחק, כנראה כי תעדיפו חתול... ניתן להגדיר את התאמתם להעדפותיכם בצורה הבאה: כלב ישמח לשרת אתכם, בעוד שחתול יראה בכם כחלק מצוות העובדים שלו!

• חברותיות: כלבים זקוקים לחברת אנשים וכלבים אחרים. חתולים אוהבים, פעמים רבות, להיות לבדם.

* חשוב לשים לב, כי למרות שהטיפול בחתולים הינו בדרך כלל פחות תובעני מאשר בחיות מחמד אחרות, גם הם זקוקים לתשומת לב וטיפול.

חתול בוגר או גור חתולים?
בנוגע לבחירת חתול בוגר או גור חתולים, כמעט כל גורי החתולים חמודים ומפתים, אולם חלקם גדלים להיות חתולים לא נעימים או אגרסיביים. בבחירת גור חתולים חפשו חתול עליז, חברותי ועדין.

יש לוודא, כי מבנה גופו לא שדוף אלא מלא, שפרוותו נקייה, וכי אין הפרשות מעיניו או מאפו. ככל שהחתול בוגר יותר בזמן אימוצו, קל יותר לדעת מהו אופיו ואישיותו. גם חתול בוגר יכול להסתגל יפה לבית חדש!

מה כדאי יותר, חתול גזעי או לא?
מי מאיתנו שמעוניין בהרבעת חתולים למטרות רווח או שמראם חשוב לו במיוחד, עשוי לבחור בחתול גזעי. יש לקנות חתול כזה ישירות ממגדל ולוודא שהגיע ממקור בריא. על המגדל לספק ניירת תקנית של רישום ושושלת החתול. חתולים גזעיים בדרך כלל חיים בבית ולא יוצאים החוצה, בשל ערכם הכספי הגבוה וסכנת תאונות וגניבות. מסיבה זו, רוב האנשים יעדיפו חתולים פחות יקרים, קשוחים ובריאים, או חתולים מעורבים. רצוי לאמץ חתולים מעורבים ממקור שכונתי ידוע, בו הייתה המלטה אחת, כאשר יתר הגורים נראים בריאים, והאם בעלת מזג ידוע. ניתן בהחלט גם לאמץ חתול בריא מצער בעלי חיים או עמותות.

הסתגלות לבית חדש...
חתולים, שמעולם לא יצאו החוצה, לרוב לא מרגישים צורך לצאת. חתולים שיצאו מגיל צעיר החוצה, מסתגלים בקושי לחיים בלי לצאת מהבית. כאשר לוקחים חתול לבית חדש, יש לאפשר לו זמן הסתגלות לסביבתו החדשה ולבעלי חיים נוספים בבית, אם יש כאלה. המפגש עם הסביבה החדשה צריך להיות הדרגתי. בעוד שחתולים מכל הגילאים הינם סקרנים מטבעם, חתולים בוגרים בדרך כלל מפוחדים בסביבה חדשה. הם בדרך כלל מחפשים מקום מחבוא ועלולים להישאר שם במשך שעות, ואפילו למעלה מיממה. לעומתם, הגורים סקרנים וחקרנים יותר בסביבת בית חדש, ונדרש פחות זמן להסתגלותם לסביבה חדשה.

טיפוח החתול
מרבית החתולים אינם זקוקים לעולם למקלחת. חתול מבלה שעות רבות ביממה בניקיון גופו וטיפוח פרוותו. יחד עם זאת, כל החתולים, קצרי שיער וארוכי שיער כאחד, זקוקים להברשה באופן קבוע. הדבר מונע "רסטות" בשיער ומסיר שיער מיותר, דבר העוזר במניעת יצירת כדורי שיער במערכת העיכול של החתול.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49