2,000 משתתפים בכנס התנועה הירוקה-מימד

התנועה הירוקה-מימד קיימה אמש כינוס ראשון בגני התערוכה.ח"כ הרב מלכיאור: "זהו ערב של תקווה - לחינוך, לסביבה, לעתיד מדינת ישראל"

עמיעד טאוב ו19/01/2009

(צילום: ישראל הדרי)

למעלה מ-2,000 תומכים מכל רחבי הארץ הגיעו אמש לכנס הבחירות  שקיימה התנועה הירוקה-מימד בגני התערוכה בתל-אביב. ניידת שידור מיוחדת תיעדה את האירוע, ונאומיהם של ראשי המפלגה שודרו על מסכי ענק. ראשי המפלגה הבטיחו באירוע דווקא עכשיו להיאבק על חינוך ציבורי חינם, איכותי ונגיש לכל ילד, להילחם על אוויר נקי, שטחים ירוקים ותחבורה ציבורית מודרנית, לבנות חברה שוויונית שטוב ובטוח לחיות בה, לבלום את הקומבינות של פוליטיקאים ובעלי הון, להתנגד לכפייה דתית ולהתחבר לשורשים ולמסורת. בשיאו של הערב פשט ח"כ הרב מלכיאור את החליפה השחורה הנצחית ולבש את חולצת התנועה הירוקה-מימד.

הרב מיכאל מלכיאור, מראשי התנועה הירוקה-מימד אמר הערב כי "אסור שהנושא הבטחוני על כל חשיבותו שוב יגרום לכך שנלך לבחירות וניתן לפוליטיקאים במפלגות הוותיקות לדרדר שוב את החינוך, את הסביבה, את החברה ואת הרווחה. ואני יכול להבטיח לכם, כשאנחנו נהיה בכנסת- כל המפלגות הוותיקות ירוצו לקבל חברות בוועדת חוץ ובטחון, ובזמן הזה אנחנו נרוץ לוועדת חינוך, רווחה, כספים, איכות הסביבה. ושם אנחנו נייצג אתכם. ראיתי פה צעירים נחושים ואידיאליסטים, שרוצים תכנון נכון, ירוק, סביבתי - שלא יהיו אסונות. אנשים שאוהבים את הארץ הזאת ולא מבינים למה דווקא פה צריכים להיות הנחלים הכי מזוהמים בעולם, למה אנחנו צריכים לייבש את ים המלח והכנרת, למה בים התיכון שפעם היו דגים היום יש רק זיהום , ביוב ורעל".

ערן בן-ימיני, מראשי המפלגה, אמר בכנס: "כאן, באולם הזה, יושבים האנשים שעשו את המהפכה הסביבתית בארץ והפכו את התנועה הסביבתית לתנועה האפקטיבית ביותר לשינוי חברתי בישראל. אומרים שהצעירים התנתקו מהפוליטיקה - זה לא נכון. הפוליטיקאים הם שהתנתקו מהצעירים ומהחברה בכלל. התנועה הירוקה-מימד תחזיר את הצעירים, הסטודנטים ושאר האזרחים בישראל למעגל מקבלי ההחלטות. התפקיד שלנו הוא לא רק לנצח בבחירות, אלא להחזיר לישראל את התקווה. אנו קוראים לפעילים שהגיעו לכאן בהמוניהם הערב לצאת ולהפיץ את התקווה - בבית, ברחוב, בעבודה ובמילואים יש המון נושאים - תחבורה ציבורית, חינוך, רווחה - שהפוליטיקאים היום לא עוסקים בהם. נכון, יש נושאים מדיניים, והם חשובים, אך לא ניתן לנושאים האלה למחוק ולהשטיח את השיח בכל אותם נושאים שהם לדעתנו לא פחות חשובים - חינוך, סביבה, בריאות, רווחה.

פרופ' אלון טל: אני גדלתי בצפון קרוליינה, אזור כפרי ומאוד אמריקאי, בבית מאוד ציוני. דיברו הרבה על מדינה רחוקה ומיוחדת, סיפרו שלמרות אלפי שנות הזנחה ושממה התחילו בגאולת קרקע והצליחו להפריח את השממה. סיפרו לי שבישראל יש דגש על צדק חברתי ושוויון זכויות לכולם. סיפרו לי שמבחינת ערבות הדדית, ישראל זה סוף הדרך, שרוח ההתנדבות ושיעור ההצבעה בחירות חסרי תקדים.

לכן בגיל 17 עליתי ארצה, אבל גיליתי מציאות קצת אחרת. אבל גם ראיתי שרבים מאוד מאזרחי ישראל לא נטשו את החלום. אני רואה סביב כה הרבה חברים, שותפים לדרך, שהובילו את המאבקים, הקמפיינים, הפגנות, החקיקה. עבדנו ועשינו. והתחלנו להפנים שאי אפשר להפנים בין בעיות הסביבה לבעיות החברה.

מדינה חד פעמית שיודעת לזרוק לפח אשפה כל מוצר באריזה גם מסוגלת בקלות להשליך את הקשישים שלה לעת זיקנה. וממשלה שמוכנה לוותר על חוף הבונים וחוף פלמחים מוכנה גם לותר על חינוך מצוין לכל ילד וחברה שלא יכולה לספק תשתיות בסיסיות למגזר הערבי לעולם לא תשקם את נחליה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. בואו נתאחד סביב מה שחשוב לכולנו
  (19/01/2009)
  אני רוצה לגור במדינה שבה בדיוק כמו בתורה של העם היהודי דואגים גם לחלש לגר ולאלמנה. אני רוצה לחיות במקום שבו ילדים שרים את התקווה עם התרגשות בעיניים. איפה שיש חינוך טוב ולא רק לבעלי ההון. איפה שזוכרים עדיין את אמא אדמה, ואת הארץ המדהימה שלנו על כל נופיה. אני ממש לא דתיה, אבל, הגיע הזמן שנניח כולנו לפילוג בחברה הישראלית, ונדאג למה שחשוב כל כך לכולנו. אני מצביע לתנועה הירוקה מימד, כי אני רוצה לגדל את ילדי במדינה שאני גאה בה.
 2. עם כל הכבוד לאג'נדה הירוקה- חייבים להצביע לבית היהודי
  (19/01/2009)
  בתור 'ירוק בנשמה' ומודע מאוד לחשיבות האג'נדה הסביבתית, בבחירות הקרובות אין לנו פריבילגיה לבזבז קולות על גימיקים נחמדים כמו 'התנועה הירוקה-מימד', אלא חייבים לתת את הקולות למפלגה ציונית דתית, שתהיה מספיק חזקה בממשלה הבאה. הפעם מצביעים לבית היהודי
 3. הספיק לנו ממלכיאור
  (19/01/2009)
  הרב מלכיאור מפחד להתמודד לבד והוא יודע היטב למה. לקבל אלף קולות במקרה הטוב, זה לא כל כך נחמד. אז הוא קיבל פיס בשתי מערכות הבחירות האחרונות, כשקיבל שריון תמוה ביותר במפלגת העבודה. אחרי שברק הבין מה כוחו האלקטורלי של מלכיאור, הוא ביטל לו את השריון. מלכיאור חבר ל'לוזר' מהשייטת- עמי איילון וכשהשידוך ביניהם לא הצליח, מצא את התנועה בירוקה. תעשו לי טובה, תשחררו אותנו ממלכיאור הזה
 4. שמלכיאור יחזור לג'נבה
  (19/01/2009)
  כמדומני הרב מיכלא מלכיאור שימש בעבר כרב של ג'נבה, אז שיחזור לשם. התנועה הירוקה (וכולנו) נסתדר בלעדיו
 5. שכל המימדניקם יצביעו לבית היהודי
  (19/01/2009)
  בבחירות הקרובות חייבים להצביע למפלגה רצינית כמו הבית היהודי ולא לבדיחה כמו 'מימד התנועה הירוקה'. קורא לכל אנשי מימד להצביע הפעם לבית היהודי, מפלגה ציונית דתית אמיתית, שהשאירה בחוץ את כל הקיצונים שהלכו לאיחוד הלאומי
 6. נשמע מצוין
  (19/01/2009)
  אני אבחר בהם. נקיי כפיים שפיהם וליבם שוים.
 7. בכל זאת- ועם כל הסימפטיה
  (19/01/2009)
  חייבים להצביע לבית היהודי.
 8. מצביעים התנועה הירוקה מימד!
  (19/01/2009)
 9. תסתכלו בתמונה - מלכיאור עם פיג'מה ליד ההמון הנבוך
  (19/01/2009)
  אם המפדל רוצה לעבור את אחוז החסימה היא חייבת להתחבר לתנועה הירוקה. אני בתור אחד שבעדם לא יכול להצביע להם בגלל הרב מלכיאור. צריך שיבוא מישהו רציני כמו המפדל ויעשה לזה סוף.
 10. למפדלניקים - הצביעו לתנועה הירוקה
  (19/01/2009)
  כל הסקרים מראים שמפדל רחוקה מאחוז החסימה. תצטרפםו לתנועה הירוקה ונראה לרוצחים הימנים הסהרורים והמטורפים מה זה שמאל אמיתי שפוי ואמין. חבל לבזבז קולות על מפחגה קיקיונית כמו מפדל שמחליפה היום את המפלגות הקטנות האחרות הקיקיוניות שאין להם סיכוי ליותר מ-50 קולות.
 11. הייתי בכנס - והתרגשתי.
  (20/01/2009)
  בהתחלה הייתי סקפטית באשר לחיבור בין מימד לתנועה הירוקה, מה לנו ולהם? אבל הייתם צריכים לראות כמה החיבור היה טבעי, כולם אנשים ישרים ערכיים ובעיקר נלהבים. אני צופה שתהיה הצלחה ממש גדולה בבחירות.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49