דרישה לפנות את המאחזים הפלסטינים ליד כפר אדומים

מאות תושבים מעוטף ירושלים ומעלה אדומים לצד חברי כנסת ואישי ציבור התכנסו בסמוך למאחז הפלסטיני הבלתי חוקי ובית הספר האיטלקי בסמוך לכפר אדומים. התושבים קיימו אירוע הפרחת הבלונים תחת הסיסמא - מפריחים את המאחזים לאתרי הקבע, בדרישה לפנות את המאחזים הפלסטינים הבלתי חוקיים במרחב.

עמי שרון ו28/08/2017

(צילום: באדיבות טלמון ובן שמעון)

האירוע התקיים בהמשך ישיר לקמפיין שמוביל פורום עוטף ירושלים בשבועות האחרונים להגברת האכיפה במרחב אדומים כלפי הבניי הבדואית-פלשתינית על כביש מספר 1.

באירוע נכחו חברי כנסת ואישי ציבור ובניהם, ח"כ שולי מועלם, ח"כ מוטי יוגב, מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר ואישי ציבור נוספים.

הבנייה הבדואית פלסטינית, במימון האיחוד האירופי, בסך 822 מבנים עומדת על כנה, למרות הבטחות נשנות של הרשויות על הריסתם של המבנים הבלתי חוקיים, למרות צווי ההריסה שהוצאו למבנים ולמרות שאתרי הקבע המאושרים עומדים מוכנים לקליטתם.

ח"כ שולי מועלם: "הפלסטינים בגיבוי האיחוד האירופי פועלים לקבוע עובדות בשטח עם הקמת מאות מבנים במרחב אדומים. אלו לא אדמות פלסטיניות, אלא ישראליות. המבנים לא הוקמו בתום לב, אלא כחלק ממאבק כולל במדינת ישראל. צווי הריסה כבר ניתנו וכל שנותר הוא לממש את ריבונותה של ישראל, כלפי מי שמנסה לקעקע אותה באדמות אלו".

ח"כ מוטי יוגב: "ההשתלטות הפלסטינית הלא חוקית בחסות האיחוד האירופאי בשטחי C היא 'טרור בניה' ערבי ופגיעה קשה במדינת ישראל. חוסר האכיפה והאפליה המשפטית בסוגייה זו מקוממת. האוכלוסיה הבדואית קיבלה הצעות מרחיקות לכת להסדרה, תוך מימון ופיתוח עצום שאיש במדינה לא קיבל מעולם אך הרשות הפלסטינאית מונעת כל הסדרה. אני קורא ומצפה משרי הממשלה ורשויות האכיפה, להחיל ולאכוף את החוק מול פורעי החוק, גזלני אדמות ארצנו, לפחות באותה נחישות אותה הם מפעילים כלפי פינוי מאחזים. אני קורא לרשות השופטת לחדול מהאפליה הזועקת לשמים, מהסחבת והרחמים שהם מעניקים כלפי תיקי בנייה ערביים מול אלו היהודיים. אני מברך את חברי פורום עוטף ירושלים על המשימה החשובה שלקחו על עצמם, לעמוד על משמר אדמות ארץ ישראל".

עוזר ראש מועצת בנימין וחבר פורום עוטף ירושלים, רוני שניר: "אנו קוראים למקבלי ההחלטות ליישם את צווי ההריסה שהוצאו למאחזים הבלתי חוקיים ולהעביר מיידית את המאחזים לאתרי הקבע שהוכנו עבורם. מדובר באדמות מדינה לכל דבר ולא יתכן כי המדינה מצפצפת על צווי ההריסה שבג"צ בעצמו הוציא למאחזים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49